Studia za granicą

Uzyskanie wyższego wykształcenia za granicą jest wielkim osiągnięciem i zmieniającym życie doświadczeniem, ale w większości przypadków wiąże się również z wysokimi kosztami. Co by było, gdybyś jednak mógł wymazać czynnik „wysokie koszta”?

Znajdziesz idealne miejsce za granicą, gdzie możesz kontynuować studia magisterskie w Europie i korzystać z niskich czesnego i ogólnie niskich kosztów utrzymania.

Pozwólmy sprawdzić niektóre kraje, które mają przystępne ceny nauczania

1. Włochy

We Włoszech znajdują się jedne z najstarszych uniwersytetów w Europie. Nic dziwnego, że kraj ten przyciąga tysiące międzynarodowych studentów i turystów każdego roku.

Studenci we Włoszech mogą zapisać się na wiele interesujących kierunków studiów magisterskich i czerpać korzyści, takie jak dostępne czesne i niskie koszty utrzymania.

2. Hiszpania

Hiszpania jest atrakcyjnym krajem dla międzynarodowych studentów, ze względu na swój śródziemnomorski klimat, przyjaznych mieszkańców, przystępne ceny i, nie wspominając o możliwości nauki lub doskonalenia znajomości języka hiszpańskiego.

Z ponad siedemdziesięcioma uniwersytetami do wyboru, prawdopodobnie znajdziesz odpowiedni stopień magistra w Hiszpanii.

Może to obejmować wszystkie Twoje miesięczne wydatki, takie jak rachunki za jedzenie, działalność społeczną i transport. W niektórych hiszpańskich miastach, z tą sumą, możesz również pokryć koszty zakwaterowania.

3. Niemcy

Niemcy są jednym z najlepszych miejsc do studiowania w Europie, ponieważ niemieckie uniwersytety są znane ze światowej klasy edukacji i najnowocześniejszych możliwości badawczych, oferowanych w ramach programu magisterskiego.

W Niemczech znajduje się około 300 uniwersytetów (z czego 10 znajduje się w czołówce uniwersytetów na świecie), z ponad 900 międzynarodowymi dyplomami magisterskimi do wyboru.

Chociaż w niektórych miastach niemieckich koszty utrzymania mogą być wyższe w porównaniu z innymi miastami w Europie pod względem opłat za naukę, Niemcy są krajem bardzo przystępnym cenowo.

Koszty obejmują zakwaterowanie, rachunki za wyżywienie, działalność społeczną i transport publiczny.

4. Francja

Francja jest miejscem studiów za granicą preferowanym zwłaszcza przez studentów zakochanych w kulturze francuskiej. Dzięki licznym instytucjom szkolnictwa wyższego, obecnym w ponad czterdziestu miastach, Francja jest przystępnym cenowo krajem, w którym można uzyskać tytuł magistra za granicą.

Niektóre z uniwersytetów, na które można aplikować we Francji za pośrednictwem portalu Studyportals, to właśnie te:

  • PSB- Paris School of Business
  • IESA – School of Arts and Culture
  • Strate School of Design

5. Litwa

Litwa, będąca siedzibą ponad piętnastu instytucji szkolnictwa wyższego, które prowadzą również znaczną liczbę anglojęzycznych programów nauczania magisterskiego, jest mniej znanym krajem europejskim, który rocznie przyjmuje ponad 3000 międzynarodowych studentów.

Uniwersytety na Litwie skupiają się zarówno na teoretycznej, jak i praktycznej stronie nauczania i oferują studentom możliwość zaangażowania się w pracę edukacyjną, zawodową lub naukowo-praktyczną.

6. Węgry

Węgry to piękny wschodnioeuropejski kraj, który jest również przystępny cenowo. Oferuje szeroki zakres możliwości studiowania, stosunkowo niskie koszty utrzymania i tętniące życiem kulturalnym. Na Węgrzech studenci mogą otrzymać wykształcenie akademickie na wysokim poziomie.

7. Portugalia

Portugalia jest tanim miejscem nauki za granicą i oferuje wiele niesamowitych widoków. Portugalia ma 5 uniwersytetów w najlepszych światowych rankingach, co jest silną stroną jak na stosunkowo mały kraj.

Portugalskie uniwersytety mają długą tradycję w dziedzinie badań naukowych i szkolnictwa wyższego, a także są atrakcyjnym miejscem dla międzynarodowych studentów.