6 Najtańsze uniwersytety w Izraelu dla studentów zagranicznych

Izrael początkowo wydaje się być dość ciekawym i osobliwym celem, jeśli chodzi o zdobywanie wyższego wykształcenia. Jego położenie na Bliskim Wschodzie stwarza z góry założone pojęcia, które sprawiają, że każdemu potencjalnemu studentowi dość łatwo jest przeoczyć i nie uznać tego kraju za miejsce, w którym mógłby kontynuować studia. Nie dajcie się jednak zwieść! Pomimo wszelkich błędnych przekonań, Izrael jest krajem, który oferuje niezrównane doświadczenie w porównaniu z innymi krajami Bliskiego Wschodu. Jest to idealne miejsce dla studentów pragnących poszerzyć swoją wiedzę i perspektywy, otrzymując jednocześnie uznane na arenie międzynarodowej wykształcenie.

Graniczący z Morzem Śródziemnym kraj Izraela jest ojczyzną zróżnicowanych i bogatych kultur, zachwycających i malowniczych krajobrazów oraz równie bogatej historii. Jest to idealne miejsce dla studentów, którzy chcą poznać tradycyjną historię i kulturę. Nie są to jednak jedyne czynniki, które szczegółowo opisują dlaczego Izrael jest bardzo polecanym krajem dla studentów. Jest znany jako âStart up nationâ i ma reputację kraju o wysokiej częstotliwości inwestycji w nowe firmy na całym świecie. Z tego powodu kraj ten ugruntował swoją pozycję jako ośrodek zaawansowanych technologii i jest innowacyjny oraz nastawiony na biznes. Dla każdego studenta o przedsiębiorczym nastawieniu jest to idealne miejsce, w którym może się znaleźć. Z dużym naciskiem na dziedziny nauki, inżynierii i technologii, kraj jest domem dla wielu znanych (jak również tanich) instytucji akademickich szkolnictwa wyższego.

W tym artykule przedstawiamy Państwu serię uniwersytetów z siedzibą w Izraelu, które oferują nie tylko jedne z najlepszych doświadczeń edukacyjnych dla swoich studentów, ale także oferują pracownikom naukowym w bardzo niskich cenach. Mamy nadzieję, że da to Państwu wyobrażenie o tym, jak to jest studiować w kraju, który został sklasyfikowany jako jeden z najszczęśliwszych krajów w Azji, a także jako 9. najlepszy kraj na świecie pod względem jakości życia. Tak więc, zacznijmy od tanich uniwersytetów w Izraelu.

Jakie są wymagania, aby studiować w Izraelu dla międzynarodowych studentów?

Jak zwykle, przyjęcie wymaga rozsądnych standardów akademickich od wszystkich studentów. Więc jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem w Izraelu, upewnij się, że przedłożysz swoje transkrypty, które wykazują wysokie wyniki akademickie. Ważnym wymogiem jest również wiza. Wnioski należy składać za pośrednictwem ambasady lub konsulatu izraelskiego w swoim kraju.

Jakie są wymagania językowe dla izraelskiego uniwersytetu?

Studenci powinni również wykazać się dobrym poziomem znajomości języka angielskiego, co jest wymogiem, ponieważ większość izraelskich uniwersytetów ma tendencję do oferowania swojego medium nauczania w języku angielskim.

Jakie są ogólne koszty utrzymania?

Koszty utrzymania w Izraelu są zwykle znacznie wyższe niż w większości krajów, zwłaszcza w takich miastach jak Tel Awiw i Jerozolima, ale nie jest to na pewno ogromny problem, o ile zaplanuje się budżet i odpowiednio go zaplanuje, zwłaszcza jeśli studiuje się na tanim uniwersytecie w Izraelu. Zazwyczaj miesięczne wydatki na utrzymanie mogą wynosić średnio od 800 do 1000 dolarów miesięcznie, w zależności od wymagań studentów.

Tanie uniwersytety w Izraelu dla studentów zagranicznych

1. Uniwersytet w Tel Awiwie

Położony w mieście Tel Awiw, najbardziej zaludnionym mieście metropolitalnym, Uniwersytet w Tel Awiwie jest publicznym uniwersytetem badawczym, który jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju. Założony w 1956 roku, uniwersytet liczy obecnie ponad 30.000 studentów. Ugruntowała swoją pozycję jako ośrodek akademicki i badawczy na Bliskim Wschodzie, a jego ekspansywne ukierunkowanie i zasięg oddziaływania są bardzo szerokie. Uczelnia posiada również rangę największej żydowskiej uczelni na świecie. Pod względem akademickim uniwersytet składa się z 9 głównych kierunków studiów, które obejmują ponad 100 wydziałów i 26 szkół wyższych. Ponadto nadzoruje i jest siedzibą 17 szpitali klinicznych, ponad 300 ośrodków badawczych i 400 głównych laboratoriów.

Z tych powodów kampus jest duży i zróżnicowany i jest silnie zintegrowany w obrębie miasta.Ten tani uniwersytet w Izraelu posiada również międzynarodowy TAU, który przyjmuje tysiące międzynarodowych studentów z całego świata. Jest to główny ośrodek międzynarodowy uniwersytetu i prowadzi pełne programy nauczania języka angielskiego. Obejmują one semestralne lub roczne programy zagraniczne, oprócz standardowych programów studiów. Ponadto studenci mają zapewnione zakwaterowanie w pobliżu kampusu uniwersyteckiego. Uniwersytet w Tel Awiwie dzięki wysokim standardom akademickim stale plasuje się wśród 200 najlepszych uczelni na świecie (na podstawie rankingu ARWU). Ponadto utrzymuje on kilka międzynarodowych powiązań z uniwersytetami na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po Francję.

2. Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie

Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie (w skrócie HUJI) jest jedną z najstarszych akademickich instytucji szkolnictwa wyższego, która została założona w 1918 roku. Jest to jeden z jedynych uniwersytetów, które zostały założone przed faktycznym założeniem Izraela. Uniwersytet składa się z kilku kampusów, które znajdują się w miastach Rehovot w Jerozolimie. Pod względem akademickim uniwersytet składa się z 7 wydziałów z ponad 300 podwydziałami akademickimi. Prowadzi on również ponad 100 ośrodków badawczych. Jest również jedną z jedynych instytucji akademickich na świecie, z którymi związanych jest około 15 laureatów Nagrody Nobla, kilku medelistów Fields oraz laureatów nagrody Turynga.

Na terenie uniwersytetu znajduje się kilka prestiżowych i najnowocześniejszych obiektów. W jednym z kampusów znajduje się również największa na świecie biblioteka studiów żydowskich. Obecnie uczelnia liczy ponad 23 000 studentów, w tym 12 500 studentów studiów licencjackich i ponad 7000 podyplomowych. Dzięki wysokiemu potencjałowi akademickiemu, uczelnia jest uważana nie tylko za najlepszą uczelnię w kraju, ale także w czołówce 100-200 uczelni na świecie (na podstawie rankingów ARWU, THE i QS University). Szczególnie ceniona jest na kierunkach: matematyka, informatyka oraz biznes i ekonomia.

3. Uniwersytet Ben-Gurion w Negev

Znajdujący się w południowo-izraelskim mieście Beersheba, Ben-Gurion University of the Negev jest prestiżową publiczną uczelnią badawczą Izraela. Założony w 1969 r., obecnie uniwersytet liczy ponad 20 000 studentów studiów licencjackich i podyplomowych. Początkowo uniwersytet został założony z zamiarem wspierania rozwoju regionu Negew, który jest jedną z największych mas ziemiańskich w Izraelu. Od tego czasu stał się elitarnym centrum i ośrodkiem nauczania i badań. Uniwersytet składa się z 5 kampusów, które znajdują się na terenie Piwnej Szewy, Sede Boqer i Eilat.

Pomimo bardzo niedawnego powstania uniwersytetu, ten tani uniwersytet w Izraelu rozwinął się w siłę akademicką i stał się jednym z 500-1000 najlepszych uniwersytetów opartych na rankingach szkolnictwa wyższego ARWU, QS i Times. Uznawany jest również za 5. najlepszy uniwersytet w Izraelu, jak również w pierwszej pięćdziesiątce poniżej 50 uniwersytetów na świecie. Uczelnia jest szczególnie znana z programów komputerowych. Pięć głównych kierunków studiów stanowi profil akademicki, w tym nauki o zdrowiu, nauki przyrodnicze, humanistyczne, społeczne i zarządzanie przedsiębiorstwem. Uczelnia prowadzi również kilka dodatkowych ośrodków badawczych i szkół wyższych.

4. Technion-Israelski Instytut Technologii

Technion-Israel Institute of Technology jest publiczną instytucją badawczą szkolnictwa wyższego, która ma siedzibę w mieście Hajfa w północnym Izraelu. Założony w 1912 roku, Technion jest uważany za najstarszy uniwersytet w kraju. Uczelnia ta przyczyniła się do szybkiego rozwoju gospodarczego Izraela i przekształcenia go w nowoczesny kraj, którym jest obecnie. Pomimo swojego statusu jako instytucja technologiczna, oferuje wiele stopni naukowych, które obejmują dziedziny nauki, inżynierii, architektury, przemysłu, zarządzania i edukacji.Obecnie populacja studentów przekracza 14.000 studentów studiów podyplomowych i licencjackich.

Profil akademicki uczelni obejmuje 19 głównych kierunków studiów, które obejmują różne dziedziny inżynierii, nauk przyrodniczych, fizyki i medycyny, a także nauk humanistycznych. Główne kampusy uniwersytetów znajdują się w Hajfie, a także wydziały satelitarne w mieście Tel Awiw. Ponadto, uczelnia współpracuje z Cornell University, dzięki czemu utrzymuje również filię w Nowym Jorku. Dodatkowa instytucja znajduje się również w Chinach. Technion ma silną pozycję akademicką w tym kraju i jest uważany za najlepszy w Izraelu. W oparciu o rankingi ARWU, znajduje się również w pierwszej 100 najlepszych uniwersytetów na świecie.

5. Uniwersytet w Hajfie

Założony w 1963 r. Uniwersytet w Hajfie jest publiczną uczelnią badawczą, której siedziba znajduje się na obszarze Mount Carmel w Hajfie w Izraelu. Liczący w sumie 18.000 studentów uniwersytet jest uważany za jedną z najlepszych instytucji szkolnictwa wyższego na Bliskim Wschodzie. Uniwersytet akademicki składa się z kilku wydziałów studiów, które obejmują różne dziedziny nauk humanistycznych, edukacji, prawa, zarządzania, nauk społecznych, przyrodniczych i zdrowotnych. Ponadto jest to jedna z jedynych uczelni w kraju, która oferuje również ekskluzywne tytuły w dziedzinie nauk o morzu.

Ten najtańszy uniwersytet w Izraelu dla międzynarodowych studentów dodatkowo utrzymuje wszechstronność w zakresie swoich programów akademickich; programy specjalistyczne są oferowane potencjalnym studentom, takie jak 2-letnie studia licencjackie, programy online i programy honorowe. Uniwersytet w Hajfie ma również bardzo dominującą obecność międzynarodową i okresowo współpracuje z innymi uniwersytetami na świecie, takimi jak Texas A&M University i East China Normal University. Ponadto współpracuje z ponad 300 uniwersytetami na całym świecie.

6. Instytut Nauki Weizmann

Kończymy naszą listę tanich uniwersytetów w Izraelu z Weizmann Institute of Science, publicznym uniwersytetem badawczym, który ma siedzibę w centralnym mieście Rehovot w Izraelu. Uniwersytet ten został założony w 1934 roku przed powstaniem państwa Izrael. W odróżnieniu od innych uniwersytetów w Izraelu, Instytut Weizmanna skupia się jedynie na zapewnianiu edukacji absolwenckiej i podyplomowej, szczególnie w dziedzinie nauk przyrodniczych i ścisłych.

Obecnie liczy ona około 2500 studentów, a jej główne kierunki studiów obejmują fizykę, chemię, biologię, biochemię, matematykę i informatykę. Pomimo stosunkowo niewielkiej liczby placówek akademickich, uczelnia ma wysoką pozycję pod względem akademickim i została zaliczona przez ARWU do grona 150 najlepszych uczelni na świecie. Ponadto jest powiązana z 6 laureatami Nagrody Nobla i 3 laureatami Turyngii.