Studia w Argentynie

Drugi co do wielkości kraj w Ameryce Południowej, Argentyna jest popularna wśród mieszkańców tańczących tango, najlepiej smakującej argentyńskiej wołowiny i urzekającej naturalnej scenerii. Ten latynoamerykański kraj jest wynikiem wspaniałej mieszanki ludzi, którzy są dumni ze swojej tożsamości narodowej i cenią sobie geografię obdarzoną przez swój naród. Argentyna charakteryzuje się zróżnicowaną topografią (mokradła na północy, bujne archipelagi na południu, płaskowyże na zachodzie oraz pustynie i doliny w innych częściach). Mimo to, ma różne krajobrazy, które zapewniają ucieczkę od kakofonii miejskich hałasów i ruchliwych ulic. Argentyna, bardziej niż jej krajobraz, który okazuje się atrakcyjny dla turystów, ma bogatą kolekcję instytucji edukacyjnych, które przyciągają międzynarodowych studentów. Statystyki pokazują, że około 90,000 studentów z całego świata wybiera uczelnie w Argentynie, aby zdobyć wyższe wykształcenie. W rzeczywistości Argentyna jest drugim co do popularności krajem Ameryki Łacińskiej wśród zagranicznych studentów. Oprócz uniwersytetów o doskonałej jakości nauczania, Argentyna szczyci się przyjaznymi ludźmi, gotowymi dać każdemu ciepły uśmiech, komfortowy styl życia i przystępną cenę, a także dobrze prosperującą gospodarką.

5 Powody, dla których warto studiować w Argentynie

To, co wabi międzynarodowych studentów, aby przyjechać do Argentyny na studia licencjackie, magisterskie lub doktoranckie, to przystępna cena, doskonałe wykształcenie i różnorodność kursów, możliwość nauki hiszpańskiego (drugi najczęściej używany język świata), ekspozycja na pulsującą kulturę i naturalne piękno.

1. Przystępność cenowa

Argentyna oferuje dobre wykształcenie, które nie wiąże się z wysokimi kosztami. Studenci międzynarodowi przekonają się, że studia w Argentynie są dość przystępne cenowo w porównaniu do Stanów Zjednoczonych czy Europy. Na uniwersytetach publicznych studenci nie ponoszą kosztów nauki. Na uniwersytetach prywatnych studenci zagraniczni mogą spodziewać się od 5.000 do 15.000 dolarów na rok akademicki. Podobnie, koszty utrzymania są znacznie niższe. Na przykład, zakwaterowanie jest niedrogie i może kosztować mniej niż 350 dolarów miesięcznie. Ogólnie rzecz biorąc, międzynarodowy student będzie mógł wygodnie mieszkać w Argentynie za jedyne 5.000 dolarów rocznie. Szacunek ten obejmuje zakwaterowanie, transport, materiały do nauki oraz wydatki na jedzenie.

2. Standard edukacyjny

Argentyna jest dumna ze swojego systemu edukacji. Argentyńczycy mają jeden z najwyższych na świecie wskaźników alfabetyzacji. Ponadto, uniwersytety w Argentynie stworzyły jedne z najjaśniejszych umysłów w nauce i sztuce. Są one świadectwem kompetentnych programów nauczania oferowanych przez instytucje edukacyjne w Argentynie. Ponadto, międzynarodowi studenci mogą znaleźć szeroki wachlarz kursów, aby pomieścić wszystkie obszary zainteresowania. Instytucje edukacyjne w Argentynie pozostają wierne swojemu zaprzysiężonemu zaangażowaniu w zapewnienie najlepszej holistycznej, teoretycznej i pragmatycznej edukacji dla studentów.

3. Okazja do nauki hiszpańskiego

Język hiszpański jest językiem urzędowym Argentyny. Przypadkowo jest to również drugi najczęściej używany język świata. Międzynarodowi studenci w Argentynie, w ten czy inny sposób, nauczą się mówić po hiszpańsku na poziomie podstawowym podczas pobytu w kraju. Ta umiejętność pozwoli im na lepszą interakcję ze społecznością argentyńską, a także zapewni im przewagę konkurencyjną podczas poszukiwania zatrudnienia w przyszłości.

4. Tętniąca kulturą

Argentyna tętni wyjątkową kulturą. W tym kraju studenci międzynarodowi mogą zanurzyć się w różnych formach festiwali i scen kulturalnych. Tango jest tylko jedną z wielu tradycji, z których Argentyna jest dumna. Jej sztuka, film i przemysł muzyczny również zasługują na uwagę. W samym Buenos Aires, stolicy Argentyny, międzynarodowi studenci mogą znaleźć prawie 200 teatrów, które prezentują różne przedstawienia. Podobnie, architektura argentyńskich miast to widok, który warto zobaczyć. Zasadniczo, studenci w Argentynie cieszą się żywą kulturą, którą na pewno będą się cieszyć i kochać.