Ile kosztują studia za granicą we Włoszech?

Podróże i koszty utrzymania nie są jedynymi kosztami podczas pobytu za granicą, musisz się również upewnić, że Twoje zdrowie jest pokryte. Niezależnie od tego, jaki program wybierzesz, będziesz musiał przedstawić dowód ubezpieczenia medycznego. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapoznanie się z opcjami ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ jeśli studiujesz dłużej niż semestr i potrzebujesz wizy, musisz przedstawić dowód ubezpieczenia jako część swojej aplikacji. Skontaktuj się z obecnym usługodawcą, aby dowiedzieć się, jakie jest ubezpieczenie podczas pobytu za granicą i czy nie ma dodatkowych opłat.

Inteligentne jest również rozważenie ubezpieczenia podróżnego, za pośrednictwem firmy takiej jak World Nomads, w celu pokrycia nieprzewidzianych okoliczności – takich jak ewakuacja awaryjna, duże opóźnienia lotów, lub (nie bój się, lepiej być przygotowanym) zostanie okradziony. Ubezpieczenie podróżne może wynosić około 400 dolarów na semestr w zależności od usługodawcy, wieku i rodzaju ubezpieczenia, które jest najlepsze dla Ciebie.

Podczas pobytu we Włoszech weekendy są wspaniałą okazją do wyjazdu i zobaczenia kraju. Dzięki szybkim pociągom, podróżowanie między miastami jest szybkie i łatwe. Bilet na podróż w obie strony z Rzymu do Florencji może kosztować nawet 100 dolarów, w zależności od tego, jak daleko przed jego zakupem, ale można również znaleźć oferty takie jak podróż z Florencji do Cinque Terre w mniej niż dwie godziny za około 40 dolarów. Na długi weekend lub przerwę wiosenną masz do dyspozycji tanie linie lotnicze, aby polecieć do pobliskich krajów.

Oczywiście, zawsze są tu zakupy, wypróbowywanie nowych restauracji, wychodzenie do muzeów, na koncerty i inne imprezy towarzyskie. To, ile wydasz na te doświadczenia, będzie zależało od Twoich osobistych preferencji. Kiedy studiowałem we Florencji, prawie wszystkie moje pieniądze, poza niezbędnymi, poszły na podróże – podczas mojego semestru za granicą i przez kilka miesięcy po nim – ale były też inne osoby z mojego programu, które poszły na zakupy lub zaoszczędziły na jedzenie w najlepszych restauracjach w mieście.

Pro-tipem jest to, że jeśli jesteś we Włoszech na wizie studenckiej możesz pracować do 20 godzin tygodniowo, co oznacza, że jeśli masz umiejętności, korepetycje w języku angielskim są jednym ze sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki do wydania na bilet do Maroka w ostatniej chwili lub na tę skórzaną kurtkę, której pragniesz. Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się więcej o pomysłach na studia za granicą w ramach budżetu.

Bez względu na to, ile musisz wydać na badania i planowanie strategiczne, z pewnością będziesz miał niezapomniane doświadczenie w studiowaniu za granicą we Włoszech.