Metody szybkiego czytania

Z wszystkich różnych metod szybkiego czytania, który z nich jest najlepszy? Powiedziałbym, że najlepszą metodą szybkiego czytania jest ta, która działa najlepiej dla Ciebie. Ponieważ każda osoba jest naprawdę wyjątkowa, a sposób, w jaki pracują umysły innych ludzi, jest inny. Oznacza to, że to, co działa dobrze dla kogoś innego, niekoniecznie musi działać dobrze dla ciebie i vice versa.

Niektórzy ludzie preferują czytanie fotograficzne, gdzie intuicyjnie możesz uchwycić istotę książki, po prostu przeglądając strony, używając hipnozy i niektórych specjalnych technik szkoleniowych w celu optymalizacji absorpcji tekstu. Ta technika działa bardzo dobrze dla niektórych ludzi, a są eksperci, którzy potrafią wchłonąć ogromne ilości materiałów drukowanych z niewiarygodną prędkością ponad dwudziestu pięciu tysięcy słów na minutę przy użyciu tej techniki.

Ale to nie działa dla każdego – trzeba mieć pewien rodzaj mentalnej konfiguracji, aby czytanie fotograficzne naprawdę działało dla Ciebie. Są też tacy, którzy uważają, że czytanie fotograficzne nie powinno być w ogóle wykorzystywane, ponieważ nie do końca czytasz słowa autora i nie potrafisz docenić subtelności dzieła, takich jak styl.

Jedną z ważnych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jest to, że naprawdę ważne jest to, do czego będziesz używać takiego czytania. Jeśli jesteś studentem literatury i masz nadzieję, że szybciej przejdziesz przez swoje zadania, czytanie fotograficzne prawdopodobnie nie jest dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli Twoja praca polega na skanowaniu wielu raportów, wiadomości e-mail i protokołów spotkań, a Ty chcesz przetwarzać wszystkie te informacje szybko, ale selektywnie, wybierając tylko to, co jest ważne, niemniej jednak przechodząc przez wszystko rozsądnie ostrożnie, wtedy czytanie fotograficzne jest techniką dla Ciebie.

Która metoda uczenia się szybkiego czytania jest dla Ciebie najlepsza? Jak powiedziałem na początku, różne rzeczy działają najlepiej dla różnych ludzi, ale oprogramowanie do szybkiego czytania zostało uznane przez badania za najbardziej efektywne, ponieważ wykorzystywało techniki wieloczynnikowe. W przeciwieństwie do nagrywania dźwięku, a nawet nauczania wideo, interaktywne oprogramowanie jest wciągającym doświadczeniem sensorycznym, a więc jest znacznie bardziej efektywne niż słuchanie instruktora czy oglądanie filmów instruktażowych.