Jak uzyskać stopień doktora?

Zanim zdecydujesz się na studia doktoranckie, ważne jest zrozumienie wszystkich niezbędnych kroków i wymagań.

Kroki na drodze do uzyskania stopnia doktora

W zależności od wybranego uniwersytetu kolejność ukończenia studiów doktoranckich może być różna. Dla twojego wyobrażenia.

1. Ukończyć studia licencjackie

Pierwszym krokiem w drodze do ukończenia studiów doktoranckich jest uzyskanie tytułu licencjata. Na dobry początek wybierz studia licencjackie na akredytowanym w danym regionie uniwersytecie. Studia licencjackie zazwyczaj trwają około czterech lat, jednak ich długość może być krótsza lub dłuższa, w zależności od liczby punktów zdobytych w danym semestrze. W czasie studiów licencjackich należy dążyć do utrzymania wysokiej oceny średniej punktowej i dążyć do uzyskania stopnia, który przygotuje do zaawansowanej nauki i badań w danej dziedzinie.

2. Ukończyć studia magisterskie

Następnym krokiem jest zapisanie się na studia magisterskie. Studia magisterskie koncentrują się przede wszystkim na określonym kierunku studiów lub praktyce zawodowej w zakresie tematów stosowanych i teoretycznych. Ukończenie studiów magisterskich może trwać około dwóch lat, w zależności od wybranego kierunku studiów i od tego, czy wybierasz przyspieszony program, który jest skierowany do pracujących profesjonalistów, czy też nie. Jeśli wybierzesz program przyspieszony, możesz być w stanie ukończyć studia magisterskie w ciągu zaledwie 12-14 miesięcy. Podczas gdy akceptacja do programu studiów magisterskich będzie opierać się na poprzednich nauczycieli akademickich, należy pamiętać, że niektóre kolegia i uniwersytety mogą wymagać ukończenia egzaminu wstępnego dla absolwentów.

Z tego powodu, będziesz chciał przeprowadzić dokładne badania w celu wybrania odpowiedniej uczelni dla Twoich celów edukacyjnych. Ale pamiętaj, nie wszystkie szkoły wymagają egzaminu jako warunku do zapisania się na studia. Należy skontaktować się z zainteresowaną szkołą w celu uzyskania informacji na temat warunków przyjęcia i zaplanować odpowiednie działania. Po zawężeniu wyszukiwania do kilku uczelni, wybierz najlepsze opcje, a następnie współpracuj z działami rekrutacji, aby rozpocząć proces aplikacyjny. Kiedy w końcu wybierzesz szkołę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby i przejdziesz przez proces rekrutacji, teraz czytasz, aby zacząć dążyć do ukończenia studiów magisterskich!

3. Ukończyć studia doktoranckie

Teraz, gdy ukończyłeś studia licencjackie i magisterskie, masz kwalifikacje do kontynuowania studiów doktoranckich w celu zwiększenia wiedzy na temat badań i teorii w ramach określonego przedmiotu lub dziedziny studiów. Po pierwsze, należy sprawdzićktóry program studiów najlepiej spełnia swoje zainteresowania w teorii lub w przypadku badań. Następnie, zacznij szukać najlepszego uniwersytetu, który odpowiada Twoim osobistym i zawodowym zainteresowaniom. Podobnie jak w programie magisterskim, będziesz chciał się upewnić, że rozumiesz wymagania dotyczące przyjęć, programów i ofert specjalizacji przed pójściem naprzód. Po wybraniu odpowiedniej szkoły, zostanie proces aplikacyjny i rozpoczęcie kierunku!

Jak długo potrwa uzyskanie tytułu doktora?

Przeciętny student potrzebuje 8,2 roku, aby uzyskać stopień doktora, przy założeniu, że liczba ta zakłada rozpoczęcie studiów licencjackich i pozostanie studentem aż do ukończenia studiów doktoranckich. W większości przypadków studenci wracają do szkoły w późniejszym czasie, aby ukończyć studia doktoranckie. Prawdziwa odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli robisz przerwy między poszcególnymi stopniami, jeśli potrzebujesz więcej czasu na ukończenie pracy dyplomowej, jeśli Twój harmonogram nie pozwala Ci zarządzać pełnym obciążeniem kursu, czas ukończenia będzie się znacznie różnił. Najlepiej jest zbadać program, który Cię interesuje i porozmawiać z doradcą ds. rejestracji o Twoich problemach czasowych.

Czego można się spodziewać w trakcie całego programu doktoranckiego?

Początek studiów doktoranckich będzie koncentrował się na kierunku studiów. Poszerzysz swoją wiedzę w zakresie pisania naukowego, poprawisz swoje umiejętności badawcze i zwiększysz swoje zrozumienie dla wybranej specjalizacji. Oczywiście, będziesz również przygotowywać się do ostatecznego osiągnięcia jako doktorant w tym czasie – swojej pracy doktorskiej. Ostatnie kilka lat studiów doktoranckich będzie się koncentrować na przygotowaniu pracy doktorskiej. Twoja rozprawa doktorska jest pisemnym dokumentem skupiającym się na zainteresowaniach badawczych, które wybrałeś i poświęciłeś swój czas na rozwój poprzez badania naukowe w pierwszej części programu doktoranckiego. W zależności od wybranego programu studiów – doktorat lub doktorat zawodowy – praca dyplomowa może koncentrować się na nowo opracowanej teorii lub praktycznym zastosowaniu przeprowadzonych badań. Należy być przygotowanym do ustnej obrony swojej pracy doktorskiej przed komitetem na forum półpublicznym. Nie powinieneś być wytraszony. Skorzystaj z tej okazji, aby z pasją bronić swoich badań i ustaleń i wykorzystać je jako trampolinę do kolejnego osobistego, zawodowego lub edukacyjnego triumfu. Po pomyślnej obronie pracy doktorskiej, otrzymasz stopień doktora i możesz dodać pożądany „Dr” do swojego tytułu.

Profesjonalna pomoc przy pisaniu pracy doktorskiej:
Pisanie pracy doktorskiej